Każdy inwestor po zamknięciu stanu surowego budynku chciałby jak najlepiej przygotować się do kolejnych etapów jakimi są instalacje. Przychodzi więc czas na szukanie doświadczonego wykonawcy.
Rzeczą jasną jest, że każda instalacja, także elektryczna powinna być wykonany przez doświadczonego i profesjonalnego elektryka. Fachowcy pracujący w zawodzie od lat, mogą pochwalić się wieloma udanymi realizacjami. I takich ludzi należy szukać.
Nierzadko się zdarza, że i projektanci popełniają błędy. Jeżeli takowe się znajdą w dokumentacji projektowej, to doświadczony elektryk i instalator od razu większość z nich zauważy po wstępnym przeanalizowaniu projektu.
Przychodzi więc czas na wybór wykonawcy.
Podczas spotkania z fachowcami w swojej branży ustalane są poszczególne składowe takiego projektu.
Instalacja elektryczna powinna być zaadaptowana do własnych wymagań i upodobań, abyśmy mogli korzystać w przyszłości z jej elementów wygodnie i funkcjonalnie.
Najważniejszą kwestią dla użytkowników instalacji jest bezpieczeństwo. Aktualne normy elektryczne wymuszają ten warunek.
Bierzmy też odpowiedzialność za to, co robimy, musimy wiedzieć również, że niektórzy użytkownicy instalacji, na przykład dzieci, potrafią zachowywać się w sposób nierozsądny. Dlatego instalacja musi być wykonana bezpiecznie.
W dalszym etapie należy uzgodnić z wykonawcą najważniejsze miejsca, takie jak: miejsce montażu rozdzielnicy, gniazd wtykowych, włączników, punktów oświetleniowych itp.
Weryfikujemy z projektem prawidłowy dobór zabezpieczeń i rodzaje użytych przewodów. Przeliczamy obciążenia wszystkich obwodów i równomierny rozdział faz.
Z doświadczenia wiemy, że warto doradzać klientom i proponować dodatkowe rozwiązania, które nie są zawarte w projekcie. Zadowoleni klienci to najlepsza branżowa reklama usług.
Nie wszyscy inwestorzy od razu decydują się na montaż elektrycznych rolet zewnętrznych, fotowoltaiki, klimatyzacji czy pomp ciepła, dlatego my elektrycy bierzemy pod uwagę to,
że rynek instalacyjny bardzo intensywnie się zmienia i takie rozwiązania proponujemy.
Kiedy nie mamy jeszcze położonych tynków, dobrym pomysłem jest już na etapie rozprowadzania przewodów, planowania rozdzielnicy i miejsc naszego osprzętu. Rozbudowa projektu o dołożenie dodatkowych obwodów w instalacji lub chociaż montaż rurek osłonowych do późniejszego wciągnięcia przewodów, ma na celu ograniczenie późniejszych przeróbek budowlanych aby zapewnić dostawę energii elektrycznej do przyszłych urządzeń.
Podsumowując, możemy tym sposobem zaoszczędzić dużo pieniędzy, pracy i niepotrzebnego bałaganu oraz wyposażyć nasz dom w nowinki technologiczne.